2019 Toggenburg National Show Sponsors

Class Sponsor
Junior Kid Dry Creek Acres
Joe Skoda & Melissa O'Rourke
Intermediate Kid Donna Pearce
Welbian Farm
Senior Kid Riverwind Toggs
Jan Edwards
Junior Yearling Korey Statton
Early Rise Acres
Senior Yearling Foley Farms
LaDonna Foley
Junior Champion Individual Miller's-M100
Tony & Brenda Miller
Res. Jr. Champion A-K Acres
Kyle & Ashley Scheel
Jr. Get of Sire The Sims Family
Royalty Dairy Goats
Best 3 Jr. Does Susan & Fred Crenshaw
Terra Calda Farm
Milking Yearling Dry Creek Acres
Joe Skoda & Melissa O'Rourke
2 year old Tracey Jones
Moss-Ridge
3 year old Garrett Moorse
Moorse Goats
4 year old Anna Thompson-Hajdik
Legendairy Toggs
5 & 6 year old Ed Cavanagh
Goldenbrooke Dairy Goats
7 & over Dry Creek Acres
Joe Skoda & Melissa O'Rourke
Senior Champion Individual Brackett's Sunburst Farm
Kiki Brackett
Res. Sr. Champion Tule Creek Farms
Carey Bartram
Grand Champion K-Bar-C Farm
and Full Circle Mobile Vet Clinic
Res. Grand Champ National Toggenburg Club
Best Udder Belinda Appleton
Res. Best Udder White Hawk Farm
Evelyn Korhonen
Dairy Herd Ind. Happy Thought Farm
Bill, Susan & Sarah Frank
Produce of Dam Landry Otterson
Otter B Goats
Senior Get of Sire Marshland Toggs
Krista Matson
Best 3 Senior Does Rowe Toggenburgs
Joan and Charles Rowe
Dam & Daughter Happy Thought Farm
Bill, Susan & Sarah Frank
Premier Breeder of Breed Rebecca Benisch, DVM
Brynnestone Farm
Res. Premier Breeder of Breed Happy Thought Farm
Bill, Susan & Sarah Frank
Premier Exhibitor of Breed National Toggenburg Club
Premier Sire of Breed Eagle Creek Farm
The Schmidt Family
High 305 Milk Foley Farms
LaDonna Foley
High 305 Fat Chris & Kristin Loughlin
Loughlin's Dairy Goats
High Lifetime Milk Lillyan & Erik Housend
House Goats
High Lifetime Fat Holsm-Hill Farm
Total Performer Award Rowe Toggenburgs
Joan and Charles Rowe
Junior Class Ribbons Eagle Creek Farm
The Schmidt Family
Senior Class Ribbons Kiowa Creek Toggs
Neal & Betty Ann Boal & Family
Group Class Ribbons Emma Byers
Circle 4B Ranch
Championship Ribbons MAC Dairy
Matt, AJ, Jacob & Hunter Carpenter
Best Udder Rosette Anna Thompson-Hajdik
Legendairy Toggs
Reserve Best Udder Rosette Anne & Ken McKeever
Pocahontas Pride Dairy Goats
Premier Breeder Banner Brynnestone Farm
Rebecca Benisch, DVM
Premier Exhibitor Banner Elizabeth & Jason Smith
Pine Hollow Dairy Goats
Premier Sire Banner Donna Pearce
Welbian Farm
Reserve Premier Breeder Banner Anne & Ken McKeever
Pocahontas Pride Dairy Goats
Toggenburg Embroidery Charlotte Sankey
Fieldstone Farm

 

Home About Us Officers Specialty Program All American Bell Ringer Program
National Show Raffle Breeders Listings ADGA Top Ten
 

Page last updated on 10/11/2020

Webhosting provided by Khimaira Webhosting Solutions
All information on this website National Toggenburg Club 2020-21
Website design Sunflower Website Design